Kristiina
Laasi

Tunded

Tunded on sinu hinge keel ning oma tunnetega kontaktis olemine ja endale nende kogemise lubamine on õnnistus, mida saab kasutada küllusliku elu loomiseks. Tundeid ei maksa segamini ajada emotsioonidega, mis tulevad tähenduse andmisest olukorrale ning sinna juurde käivatest mõtetest.

Tundes ütled : “Ma kogen viha” ja sa ei samasta ennast sellega ning sul on võimekus justkui kõrvalt jälgida, mis sinu kehas toimub kui lubad endal seda kogeda. Lubades tundel olla, kestab see maksimaalselt 3 minutit ja siis lahustub. Emotsioonis ütled: “Ma olen vihane” ja märkad, kuidas sellel on sinu üle täielik võim, olles justkui selle emotsiooni ohver ning see võibki kestma jääda.

Kindlasti oled kuulnud väljendit: „Seal kus on, sinna tuleb ikka juurde.” Nii ongi. Tundes ennast tänulikult, olles suurepärases meeleolus, või armastuse tundes, siis märkad, kuidas häid asju juhtub järjest rohkem ja sama toimib ka vastupidi. See millises seisundis sa emotsionaalselt oled, on see, mis tõmbab ligi ja paneb sind märkama sarnaseid asju ning tegema sarnaseid valikuid. Küsimus on: „Kas sa oled allakäigu või tõusu spiraalis?”

Kui vaadata väikest last, siis tema väljendab oma tundeid väga ehedalt ja need võivad ka hetkeliselt muutuda, sest seal ei ole taga mõistuse lugusid, mis neid kinni hoiaks. Kahjuks on erinevad kogemused elus õpetanud meid oma tundeid varjama ja alla suruma, et sobituda ühiskonda ja kaitsta ennast haigetsaamise eest. Nii kaob kontakt iseendaga ja lõpuks ei suudetagi midagi tunda, veel vähem öelda, mis tunde või emotsiooniga on tegemist. Sealt tulevad ka iseenda mitte tundmine, ärevus, depressioon, paanikahood, unehäired, tundekülmus ja tervisehädad, st võib alata allakäigu spiraal.

Kui sa oled teadlik oma tunnetest, st oled kohal iseendaga, märkad, kus sa oma tunneteskaalal oled, siis on sul võimalik ka neid muuta, tehes tealikke valikuid. Kui esialgu on raske määratleda, mida sa täpselt tunned, siis on alati on võimalus püüelda kõrgemale tasandile, st parema enesetunde poole.
Ennast on võimalik tõsta tõusvale spiraalile, tehes asju, mis sulle meeldivad ning teevad ka füüsilise enesetunde paremaks. Igal ühel on omad nipid, aga üldised asjad, mis kõigile peaks mõjuma on:
👍 Tervislik värske toit
👍 Kogunemised, NT: naiste- või meesteõhtud, et üksteist tõsta, toetada ja väestada
👍 Füüsiline liikumine – tants, jooksmine, vm trenn
👍 Teadlikkuse praktikad nagu meditatsioon, hingamine, jooga jne.
👍 Kavatsus ja fookus
👍 Kõrge vibratsiooniga meedia nagu inspireerivad raamatud, podkastid või muusika
👍 Afirmatsioonid, mantrad jms
👍 Tänulikkus
👍 Naer
👍 Looduses viibimine
👍 Kvaliteetne ja piisav uni.

Allolevalt pildilt on hästi näha, millised tunded on tõstvad, neutraalsed ja mis meid alla viivad. Kindlasti oled kuulnud ka seda, et mida kõrgemalt sa vibreerid, seda paremini, sa oma elus manifesteerid. Siin joonisel on ka iga tunde juurde märgitud, millisel energiasagedusel see vibreerib, nt kogedes aksepteerimist on sul kergem oma ellu kutsuda neid asju, millest sa unistad kui siis kui koged viha või iha.

Kokkuvõteks võib öelda, et kui oled enda jaoks kohal, et märgata oma tundeid, siis saad sa teha teadlikumaid valikuid, et tegeleda oma tunnete muutmisega, selleks et luua kergusega oma unistuste elu.

Toimumisaeg: 13/06/2024 18:30
– 20:30
Asukoht: Tuulemaa 12, Tallinna Waldorfkool, ruum 206
Toimumisaeg: 20/06/2024 18:30
– 20:30
Asukoht: Tuulemaa 12, Tallinna Waldorfkool, ruum 206