Kristiina
Laasi

Keraamika töötuba „Anna oma unistustele kuju”

Toimumisaeg: 31/07/2024 18:30
– 20:30
Asukoht: Tuulemaa 12, Tallinna Waldorfkool, ruum 206
Hind: 23€

Tegevust alustame visualiseerimise harjutusega nii, et kui tuled, siis võta oma unistus, taotlus või soovid kaasa, et saaksid oma töösse panna unistuse täitumist väestava energia.

Tule ja luba endal üllatuda kui andekas Sa oled. Ootamatult võid avastada, et oskad luua, midagi mis on ühtaegu ilus kui ka maagiliselt lummav, isegi kui tegemist on väga lihtsa asjaga.

Savi on imeline vahend, mis võimaldab korduvalt luua ja lõhkuda, et siis uuesti luua kuni leiad enda jaoks sobivaima kujunduse.

Iga savist ese talletab temasse pandud energia, koondab sellel hetkel mõeldud mõtted-tunded nagu lühike ja täpne värsirida. Seepärast alustamegi loomingulist protsessi unistamisega, et kogu hea energia savisse talletada.

HOIATUS! Kui oled korra käsitsi tehtud savitassist joonud, siis enam tavalist tassi ei taha.

NB! Arvestama peab sellega, et asjad ei valmi ühe korraga vaid glasuurima saad tulla alles järgneval nädalal, sest vahepeal peavad kunstitööd kuivama ja eelpõletuses käima.

Peale glasuurimis läbivad esemed veel ühe põletusprotsessi ja alles siis saad oma kunstiteose kätte. Seega pead arvestama vähemalt 2 keraamika töötoas osalemisega, et ese(med) valmis saaks.

*** Isetehtud savist esemes on imevägi peidus ***

Rõõmsa kohtumiseni!

Tuulemaa 12 Tallinna Waldorfkoolis ruum 206. Sissepääs maja parempoolsest otsast. Kui uks on lukus siis helista palun 5113437 .
Ühe töötoa tasu 23.- Eurot Eurot laps kuni 12a. 17.- Eurot
4 korra tasu 80.- Eurot kasutamiseks 6 nädala jooksul.
Hinnas, materjalid, põletus, juhendamine ja pai .
Registreerumine 5113437 või kunstipisik@hotmail.com
Juhendab 20 a. savilummust nautinud Kristiina Laasi

PS! Tavapäraselt toimub töötuba neljapäeviti kell 18.00-20.00, aga soovitav on ette helistada või kirjutada.Keraamika töötoast

Keraamika töötubasid alustame alati oma unistuste juhendatud visualiseerimisega, et salvestada savisse nende manifesteerumine.

Jagan kätte u 0,5 kg savi ning igaüks saab kunsti teha oma soovi järgi. 

Miks tulla Väega Loomise keraamika töötuppa?

  • Sinu loominguline tegevus saab toetatud tehnika õpetustega, soovi korral kujundamise ning värvi soovitustega
  • Lai valik templeid, pitse, mustreid, jm kujundamise vahendeid
  • Sinu taies saab väestatud hea energiaga
  • Sind ootab sõbralik ja avatud ruum
  • Kristiina 20-aastane savitöö ja 10-aastane juhendamise kogemus
  • Tegevuse lõppedes saadavad Sind koduteele 3 pikka lõdvestavat paid.

Parim Väestatud keraamika saavutus ühe minu pikaajalise kliendi poolt oli manifesteerida omale Nõmme maja koos mehega.

Kriste Krafft

Kristiina töötoas muutud oma parimaks versiooniks

Ma leidsin tee Kristiina keraamika tundi peale mitmeid aastaid kunstist eemal olemist ning alguses ma mõtlesin, et see on lihtsalt tore viis jälle midagi luua. Kuid Kristiina juures keraamikat teha on hoopis midagi enamat.

Ta teab nii palju erinevaid nippe ja tehnikaid, kuidas saavutada neid tulemusi, mida tema õpilased soovivad, või on kuskil neti avarustest avastanud, et on võimalik teha, ning ta tuleb neile vastu, kui esimene glasuurikiht ei ole ikka päris see, mida nad oma kujutelmas on mõelnud, et see võiks olla. Ta juhendab sind paremuse poole nii, et ta laseb sul ikkagi teha neid lopergusi tasse ning samal ajal ta näeb selles seda kunsti ja potensiaali ning seda imelist annet ja mõtet, mida sa olid sinna sisse tahtnud panna. Ta imetleb siiralt su edusamme ning on sinuga koos õnnelik, kui sa tantsid oma uue uhke tööga mööda tema klassi ringi. Ta juhendab sind nii, et sa ise ka ei saa aru, et sind juhendatakse paremaks saama, endast rohkem andma ning oma loomingut veel rohkem avastama. Sa muutud täiesti kogemata ja nagu möödaminnes oma parimaks versiooniks ning sinus tekib enesekindlus olla vabab ning teha veel ägedamaid töid. Kristiina juhib sind tasakesi, aga kindlalt parema ja ägedama enda poole. Ja iga inimese täiuslikkus on tema tunnis erinev ja iga inimese anne on tema silmis vaimustav. Kristina tunnis tunned sa ennast hoituna, sul on seal inspiratsiooni, sul on võimalik kõik oma imelised mõtted teoks teha ning kõik see kokku tekitab sinus tunde, et sa oledki imeline keraamik. Nii hea on Kristiina!

Oliver Roots

Saviring on minu jaoks igati sobiv eneseavastus, teraapia ja seda koos millegi omanäolise ja unikaalse valmisloomise siserännak. 

Alati mõnusalt rahustav.

Toetava pinnase on enne saviga mängimist loonud visualisatsioon ja kaardipakist kaardi tõmbamine – käed hakkavad ise avastama ja looma peale neid.

savi on minu jaoks tugevalt maandava loomuga. Tunnen kuidas see sulatab sisemisi pingeid – seda nii esmaste kujundite loomisel ja nende viimistlemisel kui ka glasuurimisel pintsli ja voolavate värvidega maadeldes.

Saviga mängides tekib palju ideid, mida savist teha, ja see kipub kanduma enda elus taipimiste nägemistesse – lihtsalt, et kasvõi võiksin rohkem luua enda elus.

Kristiina oskab alati muusikavaliku ja hästi ajastatud tee valmistamisega luua lõõgastavat atmosfääri – täiesti unustan end savisse iga kord ja tee joomine toob rohkem ruumi jälle.

Teinekord sattub samal ajal savitama inimesi, kellega tekib avastav arutelu mõndade teema ümber – see loob ka meeldivat taju saviga loomise kogemusse.

aeg maha vaja võtta ? soovitan võimalusel esimese valikuna tulla kogema.

Aitäh, Kristiina.

Karita Kärmet

Kristiina oli minu esimese naisteretriidi juhendaja. Kõige olulisema võtmemomendi rulliski Kristiina minu jaoks lahti, kus ta grupipraktika ajal just minu kinnist punkti märkas ja toetas mind sellest läbi minema. Kristiina on väga erilisel kohal minu vaimsel teekonnal 🤍

Sellelt pinnalt oli hea ja turvaline tulla tema juurde tegema oma esimesi savikatsetusi, sest usaldasin tema loodavat ruumi.

Kristiina keraamika töötoa erilisus on selline vaba community vibe, et pole lihtsalt meisterdamine, vaid tekib mõnus grupitunne.

Sisened nagu mingisse teise maailma korraks, hästi hubane ja oma energiaga koht.